Janusz Wolniak
-
Prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Jagienka-Świetlik Prus przedstawiła sukces organizacji w upowszechnianiu bonu turystycznego w regionie. Mówiła też m.in. o tym, jak...
We Wrocławiu będzie drugi aquapark
Już w 2022 r. mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z uroków aquaparku na Brochowie. Prace budowlane postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem, a po zamknięciu konstrukcji...Nowoczesna diagnostyka dla pacjentów
We wrocławskim Dolmedzie uruchomiono nowe pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Lekarze będą dysponować najnowocześniejszym sprzętem firmy General Electric. Koszt...Nie ma alternatywy dla szczepień
Eksperci i lekarze bez przerwy powtarzają, że szczepienia przeciw COVID-19 to najskuteczniejsze działanie umożliwiające realną walkę z pandemią koronawirusa. Tylko szczepienie pozwala...Lato nad Zalewem Mietkowskim
Sztucznie utworzony w 1986 r. zbiornik wodny na rzece Bystrzyca ma wyrównywać przepływ na odrzańskiej drodze wodnej i służy ochronie przeciwpowodziowej, ale jego funkcja rekreacyjna jest...Nie możemy lekceważyć pandemii
Najnowsze dane o stanie pandemii na Dolnym Śląsku są optymistyczne, ale to nie znaczy, że możemy lekceważyć zagrożenie nadejścia czwartej fali. Musimy się szczepić. Wczoraj tylko cztery osoby...Ręce precz od dzieci!
Często totalnej opozycji zarzuca się brak programu. To nieprawda. Oni mają precyzyjny program realizowany z dnia na dzień. Jego celem jest maksymalne osłabienie obozu rządzącego i przejęcie...Pułapki na żółwie
Wielu wrocławian, przechodząc obok fosy miejskiej, zastanawia się, co to za dziwne urządzenia pojawiły się w rzece. Okazuje się, że miasto zainstalowało specjalne pułapki, by odłowić inwazyjne żółwie...„Bitwa pod Racławicami” powraca
Od roku Panorama Racławicka była zamknięta dla zwiedzających. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu poinformował, że od 27 lipca widzowie znów mogą...Niezwykłe muzeum kultury pierwszych osadników
Tu można dotknąć żywą historię. Izba Pamięci w Brzegu Dolnym prowadzona przez Stowarzyszenie Osadników Ziemi Dolnobrzeskiej gromadzi pamiątki, dokumenty, zdjęcia, wspomnienia i różnego...Szansa na realizację pomysłów i marzeń
Wydział Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia i Strefa Kultury Wrocław latem zapraszają mieszkańców i mieszkanki ośmiu wrocławskich osiedli do wspólnych działań, dzięki którym...Maria Woś: Czuję się, jakby splunięto mi w twarz
Nie milkną echa przyznania przez radę miasta prestiżowej Nagrody Wrocławia Strajkowi Kobiet. Kiedy ją wręczano, przed ratuszem trwały protesty różnych organizacji społecznych oraz oburzonych...Utrzymać dziedzictwo kulturowe
Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął jednogłośnie uchwałę przekazującą 5 mln zł na ochronę zabytków. Pieniądze będzie można przeznaczyć na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty...Noblistki czy skandalistki?
Spotkanie dwóch noblistek w gmachu Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu prowadziły red. Monika Olejnik i prof. Magdalena Środa. Mimo usilnych starań w niewielkim stopniu udało im się...Noblistki czy skandalistki?
To spotkanie zapowiadano jako najważniejsze wydarzenie roku. Tymczasem okazało się jedynie żenującym spektaklem pseudopolitycznym i ideologicznym. W gmachu Narodowego Forum Muzyki we...Spotykają się sami ze sobą
Jak wyglądało rzekome spotkanie z mieszkańcami członków Koalicji Obywatelskiej, można było zobaczyć na wrocławskim Rynku. Po kilkunastominutowej konferencji prasowej było pięć minut na zadawanie...Spotykają się sami ze sobą
Na Dolny Śląsk zawitała plejada partyjnych gwiazd Koalicji Obywatelskiej. Wśród nich byli posłowie Grzegorz Napieralski, Paweł Kowal, Grzegorz Schetyna, Borys Budka i senator Alicja Chybicka....Gry polityczne w radzie miasta
Odwołanie z funkcji przewodniczącego Bohdana Aniszczyka, który pełnił swoje obowiązki niespełna dwa miesiące, powołanie jego następcy oraz zmiany w prezydium rady miasta wypełniły znaczną część...Lokomotywa świadkiem historii
Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu zawarł porozumienie z Klubem Sympatyków Kolei o renowacji lokomotywy EP05-22 i przywróceniu jej wyglądu z okresu strajków w ...Czerwiec ’76 był też na Dolnym Śląsku
W ramach obchodów 45. rocznicy Czerwca ’76 Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu zorganizował wystawę „Tu rodziła się opozycja”, która poświęcona jest genezie opozycji przedsierpniowej...Pages
