Dlaczego warto korzystać z gazetek promocyjnych?

Choć gazetki promocyjne pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno, to bardzo szybko zdobyły przychylność klientów. Dziś wielu z nich nie wyobraża sobie robienia zakupów bez pomocy, dostępnych w każdym supermarkecie gazetek.

Za co lubimy gazetki promocyjne?

Gazetki promocyjne to w pewnym sensie rodzaj rozbudowanej ulotki, która jest drukowana i rozpowszechniana przez daną sieć marketów. Najczęściej ma rozbudowaną formę i liczy sobie nawet kilkadziesiąt stron. Korzystanie z gazetek promocyjnych niesie ze sobą wiele korzyści, zwłaszcza dla klienta. Na przykład w gazetce Dino znajdziemy informacje o wszystkich nadchodzących promocjach czy wyprzedażach danego produktu. Dzięki temu możemy z wyprzedzeniem zaplanować zakupy na większą skalę, czy przygotować się do kupna danego produktu. W niektórych przypadkach, jeśli planowaliśmy naprawdę pokaźne zakupy, możemy zaoszczędzić 30% wydatków. Oprócz tego gazetki promocyjne są bardzo wygodne. Nie musimy już biegać po sklepach w poszukiwaniu promocji. Wszystkie informacje mamy w jednym miejscu, a jedyne co musimy zrobić to wybrać odpowiedni dzień na zakupy.

Szczególnie przydatne są gazetki pod koniec sezonu letniego czy zimowego, a także przed świętami Wielkanocy lub Bożego Narodzenia. To właśnie z gazetki dowiemy się, kiedy zaczyna się wyprzedaż letnich produktów, a wówczas możemy kupić letnie ubrania, asortyment turystyczny czy gadżety wakacyjne za połowę lub 1/3 ceny. W przypadku dużych sieci handlowych gazetki sprawdzają się podwójnie. Na przykład w gazetce Dino znajdziemy informacje dotyczące promocji we wszystkich sklepach sieci.

Gazetki promocyjne - o co w nich chodzi?

Gazetki promocyjne to sposób sklepów wielkopowierzchniowych na zwiększenie sprzedaży. Z jednej strony ma służyć pomocą klientom, pozwalając im szybciej i łatwiej znaleźć określone produkty w niższej cenie. Z drugiej ma zapewnić sklepom większą liczbę klientów i w pewnym sensie "pomóc" pozbyć się towarów, które zalegają w magazynie lub produktów sezonowych, których szczyt sprzedaży już przeminął. Produkty te są w pełni wartościowe i funkcjonalne, ale sklep np. pod koniec sezonu letniego, musi opróżnić magazyny i pozbyć się ubrań, artykułów związanych z wakacjami czy latem, czy gadżetów turystycznych, których sprzedaż w sezonie zimowym z pewnością drastycznie spadnie. Zamiast płacić za ich magazynowanie przez cały rok, do następnego sezonu. Korzystniej dla sieci jest je sprzedać, nawet z 50% zniżką. W efekcie zyskuje, jednakowo klient, jak i sama sieć sklepów. Ten pierwszy ma możliwość zakupu przydatnego mu produktu w dużo niższej cenie, a sklep może przygotować przestrzeń magazynową na produkty sezonowe.

Gazetki promocyjne mają na celu pomóc klientowi w zlokalizowaniu promocji, przygotowaniu się do niej i nieprzeoczenia okazji, na które od dawna czekał.

Gdzie szukać gazetek promocyjnych?

Najczęściej gazetki promocyjne są rozdawane w sklepach, dzięki czemu bezpośrednio trafiają do zainteresowanych klientów. Można je pobrać na wejściu, ze specjalnych stojaków czy koszyków, umieszczonych w widocznych miejscach lub kasjerzy mają obowiązek dodawać gazetki do zakupów. W obu przypadkach gazetki są dostępne bezpłatnie.

Niekiedy gazetki są dostarczane do miejsca zamieszkania klienta. Wówczas są roznoszone na wzór ulotek i wkładane do przegródek na listy. W przypadku planowanych większych wyprzedaży sieć może zdecydować się na nietypową formę dystrybucji, np. wykorzystując do tego przegrody i stojaki umieszczone w środkach komunikacji publicznej. W każdym z tych przypadków celem jest dotarcie, do jak największej liczby klientów, w stosunkowo jak najkrótszym czasie.

Gazetki promocyjne online - zawsze pod ręka!

Nowym pomysłem, wynikającym z coraz większej dostępności do Internetu są gazetki online. O ile wersja papierowa gazetki jest kierowana głównie do seniorów i starszych wiekowo klientów, to gazetka online ma być narzędziem dla młodszych klientów, którzy coraz częściej szukają niezbędnych informacji właśnie w Internecie. Za pośrednictwem aplikacji, którą można bezpłatnie i łatwo pobrać, klient zyskuje przez telefon dostęp do wszystkich informacji, które znajdują się też w tradycyjnej gazetce. Aplikacja pozwala też łatwiej i szybciej korzystać z ewentualnych kuponów promocyjnych. Zamiast je odrywać i pokazywać kasjerom, wystarczy zeskanować odpowiedni kupon w aplikacji. Dzięki temu robienie zakupów jest nie tylko tańsze, ale też szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze. Gazetka online wiążę się też z oszczędnościami dla sklepu, który nie musi już drukować materiałów promocyjnych.