Jak sobie radzą beniaminkowie?

Piłka nożna
fot. pixabay.com

W Polskiej Ekstraklasie mamy trzech beniaminków. Są to zespoły z Niepołomic, Chorzowa i Łodzi. Kluby ze Śląska i centrum Polski już niejednokrotnie występowały na ekstraklasowych boiskach, Niebiescy zdobyli aż czternaście Mistrzostw Polski, z kolei łodzianie dwukrotnie byli najlepsi w kraju. Beniaminkiem z krwi i kości jest klub z Niepołomic, który po raz pierwszy dostąpił zaszczytu gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Niepołomice zaskoczyły wszystkich, nawet siebie

Niepołomice to niewielka miejscowość położona w województwie małopolskim. Dlaczego o tym mówimy? Otóż jeszcze kilka lat temu nikt w tym mieście zapewne nie sądził, że klub znajdzie się w Ekstraklasie. Jest to ważna informacja, ponieważ w mediach pokazał się reportaż z tego jak wygląda stadion w Niepołomicach i dlaczego Żółto-biało-zieloni nie mogą grać domowych spotkań właśnie u siebie. Chodzi przede wszystkim o to jak został skonstruowany stadion i jakie drogi do niego prowadzą. To nie pozwala na prowadzenie relacji telewizyjnych na tym obiekcie. Tym samym zespół z Niepołomic dostał pozwolenie na rozgrywanie domowych spotkań w Krakowie, na stadionie „Pasów”. Jak klub sobie radzi w Ekstraklasie? Na razie nie ma tragedii. Pierwsze dwa spotkania beniaminek rozgrywał na wyjeździe. Oba spotkania przegrali. W debiucie 2:3 z zespołem z Łodzią, która jest czterokrotnym Mistrzem Polski, a w kolejnym spotkaniu ulegli w Białymstoku. Kolejne dwa spotkania to już spotkania domowe i pierwsze punkty w Ekstraklasie – zwycięstwo z Mielcem i remis z Warszawą. Tym samym 4 spotkania i 4 punkty. Niepołomice w tych spotkaniach udowodnili, że na stadionie w Krakowie będą groźni. Jeżeli znacznie lepiej będą sobie radzili na wyjazdach, to mają szansę na utrzymanie.

Śledzisz polską ligę? Sprawdź typy piłkarskie.

Rycerze wiosny z mocnym falstartem

Piłkarze z Łodzi zapewne jeszcze raz by chcieli rozpocząć obecny sezon. Trzy porażki i jedna wygrana sprawiają, że z dorobkiem trzech punktów łodzianie znajdują się w strefie spadkowej. Pokonali tylko kielczan, z kolei polegli w starciach z Warszawą na rozpoczęcie sezonu, z chorzowskim beniaminkiem, a także mecz derbowy. Łodzianie póki co mają najgorszą obronę, a tylko dwie strzelone bramki nie wróżą nic dobrego. Jeżeli trener klubu nie znajdzie pomysłu, by wykrzesać z tego zespołu jeszcze więcej, to może się skończyć spadkiem, a mowa tu dwukrotnym Mistrzu Polski.

Chorzów żyje nadzieją

Chorzowski zespół w trzech meczach zanotował jedno zwycięstwo i dwie porażki. Niebieskim można jednak te przegrane wybaczyć, ponieważ ulegli w spotkaniach nie z byle kim tylko walczącą o europejskie puchary Warszawą i Miedziowymi, którzy sezon rozpoczęli w bardzo dobrym stylu i będą walczyć o coś więcej niż tylko środek tabeli. Niebiescy wygrali bardzo ważne spotkanie z beniaminkiem z Łodzi. Te punkty mogą być niezwykle istotne przy klasyfikacji końcowej. Już nie raz polskie kluby pokazały, że walka o utrzymanie może być niezwykle zacięta i trwać do ostatniej kolejki ligi. Chorzowscy kibice na pewno w tym sezonie przeżyją jeszcze wiele smutków i radości.  

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.
Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

Artykuł Sponsorowany