Kariera w bankowości: czas start!

Marzy Ci się praca w bankowości? masz pomysły, chcesz coś zmienić, rozwijać się, ale obawiasz się perspektywy pracy w korporacji, sztywnych reguł? Bank Pekao S.a startuje właśnie z nową kampanią promującą ofertę praktyk i staży, która skierowana jest do studentów, jak również młodych profesjonalistów, gotowych na nowe, emocjonujące wyzwania. aplikacje do udziału w stażach można nadsyłać do 31 maja 2023 r.

Praca w bankowości daleka jest od rutyny, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę obszary, w jakich działa Bank Pekao S.A, jeden z największych graczy na krajowym rynku, od 12 lat znajdujący się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce, o czym świadczy nieprzerwanie otrzymywany tytuł TOP Employer. Skala działania i różnorodna oferta, jaką kieruje do swoich klientów, przekłada się na naprawdę istotne możliwości rozwoju pracowników. Tegoroczny program staży i praktyk, oferowany przez bank, promowany jest hasłem: "Ty zmieniasz bankowanie na lepsze, my zmieniamy Twoją karierę na lepsze". Bank wychodzi do kandydatów z komunikatem: "Ty też możesz coś zmienić".

– Bank Pekao chce być postrzegany jako organizacja skoncentrowana na ludziach – nowoczesna, inwestująca w rozwój kompetencji cyfrowych pracowników, otwarta na zmiany i ambitne pomysły – mówi Bartłomiej Górniak, dyrektor Departamentu Strategii HR w Banku Pekao S.A. – Zależy nam, aby przyciągnąć ambitnych, zaangażowanych i myślących nieszablonowo specjalistów oraz pokazać im, że w Banku Pekao S.A. mogą się rozwijać i realizować swoje cele zawodowe – dodaje.

Studentom i absolwentom bank oferuje trzy dostępne programy stażowe: Banking Champions, IT Banking Champions oraz praktyki letnie Akademia Żubra. Odbywając praktyki w programie IT Banking Champions, praktykant będzie miał okazję współrealizować jeden z ponad 150 projektów i inicjatyw w obszarach m.in. nowej bankowości mobilnej PeoPay dla dorosłych i dla dzieci – PeoPay KIDS, nowej bankowości internetowej Pekao24, platformy open banking czy w najszerszej na rynku ofercie płatności mobilnych. Banking Champions to z kolei program, który pozwala zdobyć unikalne kompetencje oraz praktyczne doświadczenie w obszarze finansów i bankowości. Można poszerzyć swoje umiejętności w takich obszarach, jak zarządzanie ryzykiemmi, bankowość korporacyjna i inwestycyjna, data science, analiza danych i big data oraz nowe technologie i rozwój.

Celem Pogramu Praktyk Letnich – Akademia Żubra jest natomiast zaproszenie absolwentów z renomowanych uczelni zarówno z Polski, jak również z zagranicy. Program został zaprojektowany tak, by zapewnić uczestnikom wiedzę merytoryczną z danego obszaru oraz wsparcie doświadczonego pracownika lub kierownika jednostki – mentora, od którego uczestnicy programu otrzymują wsparcie od samego początku. W trakcie programu praktykant ma szansę zobaczyć, jak wygląda od zaplecza praca w Oddziałach Bankowości Detalicznej, Centrach Biznesowych MŚP i Korporacyjnych w całej Polsce.

W tegorocznej edycji programu stażowego bank oferuje łącznie 90 miejsc dla praktykantów i stażystów, będących studentami co najmniej 2 roku studiów, lub absolwentów, którzy ukończyli studia nie dawniej niż 2 lata temu. Miejscem odbywania stażu jest zarówno Warszawa z możliwością pracy hybrydowej, jak również inne miasta w Polsce z możliwością pracy stacjonarnej. Czas trwania stażu to od 2 do 5 miesięcy.

– Młodzi ludzie podczas praktyk w Banku Pekao znajdą przestrzeń do realizacji pomysłów i rozwoju pod okiem mentorów. Wkładamy dużo wysiłku w elastyczność naszych programów stażowych. Jako jedni z nielicznych na rynku oferujemy płatny urlop na przygotowanie się do sesji, jeśli staż wypadnie w okresie sesji egzaminacyjnej. Potrafimy także, jeśli kandydatka lub kandydat nas zainteresują, nagiąć reguły i dopasować wymiar etatowy do dyspozycyjności studenta – powiedział Bartosz Żukowski, dyrektor Biura Projektów HR i Modelowania Organizacji w Banku Pekao S.A.

Więcej informacji o programach stażowych Banku Pekao oraz zasadach rekrutacji można znaleźć na stronie Rekrutacja w Banku Pekao S.A., w zakładce "Staże i praktyki", na stronie Kariera na Bank oraz w spocie wizerunkowym.

Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.