Wiele wspaniałych spotkań, rozmów oraz atrakcji! Przystanek Niepodległość VIII edycji w Polanicy Zdroju

KOMUNIKAT

Wysiadamy na Przystanku Niepodległość

  

To już ósmy  raz, kiedy na Ziemi Kłodzkiej spotykają się Polacy z różnych stron naszego kraju, ludzie, którym leży na sercu dobro Ojczyzny.  Spotykaliśmy się od roku 2015:  dwukrotnie w Lewinie Kłodzkim, dwukrotnie w Dusznikach Zdroju, a teraz już po raz czwarty w Polanicy Zdroju. W  roku bieżącym, w dniu 15 września, goście znów wysiądą  na Przystanku Niepodległość.

Tegoroczną edycję, podobnie jak i wcześniejsze, objął honorowym patronatem Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a patronatem duchowym – JE ks. Biskup Marek Mendyk, ordynariusz świdnicki.

Przez 3 dni  uczestnicy Przystanku Niepodległość będą w debatach rozmawiać o Polsce, o naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. O  szansach, zagrożeniach, ważnych wydarzeniach w kraju i na świecie. Myśl przewodnia tegorocznej edycji brzmi: „Wolność jest w Tobie, Wolność jest w Nas”.

Tematy poruszane w trakcie spotkań dotyczyć będą kwestii niepodległości, roli i wielkości śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – Człowieka wolności, Żołnierzy Wyklętych, tragedii smoleńskiej, kondycji i roli młodego pokolenia.

W dyskusjach wezmą udział wybitni publicyści, naukowcy, historycy oraz politycy.

Ponownie Przystanek Niepodległość  będzie organizatorem specjalnego wydania popularnego Salonu Dziennikarskiego, który standardowo prowadzony jest w studio TVP Info.

Wydarzeniu będą towarzyszyć  wystawy, koncerty, oraz statyczny pokaz broni 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka.

Po jednej z wcześniejszych edycji Przystanku napisał o nim  prof. Tomasz Panfil: „Na Przystanku Niepodległość zaczynamy pracę dla Polski, dla suwerenności. To szczęście i przyjemność pracować z takimi ludźmi.

Pięknej rekomendacji udzielił także min. Antoni Macierewicz: „Jestem pod olbrzymim wrażeniem tego wszystkiego, co przeżyłem, co zobaczyłem i usłyszałem na Przystanku Niepodległość. Dziękuję”.

Wydarzenie to nie mogło by się jednak odbyć bez wsparcia. Dziękujemy Darczyńcom – Funduszowi Patriotycznemu, Fundacji KGHM Polska Miedź, Fundacji Orlen, Polskiej Fundacji Narodowej, Specjalnej Strefie Ekonomicznej INVEST – PARK DEVELOPMEN oraz Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Dziękujemy sponsorom: Wałbrzyskim Zakładom Koksowniczym „Victoria” S.A. i Portowi Lotniczemu Wrocław. Współpracę z organizatorami podjął w tym roku Instytut Strat Wojennych, za co jesteśmy wdzięczni. Dziękujemy też partnerom: Uzdrowiskom Kłodzkim, Hotelowi Polanica Resort & SPA, Drukarni Dolnośląskiej oraz miastu Polanica Zdrój.

Szczególnie dziękujemy mediom oraz wszystkim, którzy współtworzą Przystanek Niepodległość.

W dniach 15-17 września 2023 r. W Polanicy Zdroju bić będzie serce Polski.