Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Solorz zarobi na likwidacji ulgi internetowej

Dodano: 20/11/2011 - Numer 61 - 21.11.2011
W Polsce internet jest powszechny – powiedział Donald Tusk, zapowiadając w exposé likwidację ulgi podatkowej na korzystanie z sieci. Tymczasem według zeszłorocznych danych Komisji Europejskiej stacjonarny szerokopasmowy dostęp do internetu miało w domu zaledwie 13,5 proc. Polaków. Gorzej jest tylko w Rumunii i Bułgarii. Autorzy raportu KE nie uwzględnili faktu, że z jednego komputera korzysta często cała rodzina, można więc szacować, że dostęp do internetu ma ok. 39 proc. Polaków – oceniają eksperci. Ponadto ok. 4 proc. korzysta z internetu mobilnego. Zatem wbrew twierdzeniom premiera Tuska dostęp do sieci ma mniej niż połowa mieszkańców Polski. Jesteśmy także na ostatnim miejscu w Europie pod względem szybkości łączy. Takie wnioski przynosi najnowszy raport firmy Cisco, która trzeci
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze