Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ciepłe posadki dla byłych posłów PO

Dodano: 30/12/2011 - Numer 95 - 31.12.2011
Byli posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy nie dostali się do Sejmu, zostali zatrudnieni w państwowych firmach na lukratywnych stanowiskach. Rządzącym nie przeszkadza, że byli parlamentarzyści nie mają odpowiednich kompetencji do zajmowania właśnie objętych posad. Na koniec poprzedniej kadencji Sejmu (lata 2007–2011) Platforma Obywatelska miała 208 posłów. Po październikowych wyborach wprowadziła na Wiejską o jednego mniej, ale rotacja na liście była znacznie większa. Wyliczyliśmy, że zmieniły się nazwiska ok. 50 polityków. Niektórzy z nich „przeprowadzili się” do Senatu, inni w ogóle nie starali się o reelekcję, ale znaczna większość otrzymała od wyborców czerwoną kartkę. Nie oznacza to jednak, że władze Platformy Obywatelskiej zamierzają wsłuchiwać się w głos Polaków. Obecnie trwa
     

15%
pozostało do przeczytania: 85%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze