Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polskie Oscary w poniedziałek

Dodano: 17/03/2012 - Numer 160 - 17.03.2012
„Róża”, „W ciemności” czy „Sala samobójców”? Który film będzie uznany za najlepszy? W poniedziałek w Teatrze Narodowym zobaczymy rozdanie Orłów. Galę będzie transmitowała TVP2. Można się spodziewać, że statuetka za najlepszy film trafi do Agnieszki Holland. To byłaby forma otarcia łez po niespełnionych nadziejach na Oscara. Czy Holland otrzyma też nagrodę dla najlepszego reżysera? To też bardzo prawdopodobne, choć byłoby źle, gdyby znakomita „Róża” Wojciecha Smarzowskiego nie dostała jednej z tych dwóch najważniejszych nagród. Najbardziej widowiskowe może być jednak rozdanie nagród w kategorii najlepsza aktorka i aktor. W kategorii główna rola kobieca nominowane są Roma Gąsiorowska za rolę w „Ki”, Agnieszka Grochowska za „W ciemności” i Agata Kulesza za „Różę”. Orzeł dla najlepszego
     

49%
pozostało do przeczytania: 51%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze