Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

„Wyborcza” zakłada Towarzystwo Dziennikarskie

Dodano: 17/03/2012 - Numer 160 - 17.03.2012
„Gazety Wyborczej” Seweryn Blumsztajn, jest w trakcie rejestracji. Niewykluczone, że ta organizacja będzie chciała przejąć część majątku Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Już w czerwcu zeszłego roku Blumsztajn sugerował, że można to zrobić, zakładając nowe stowarzyszenie. Wojciech Maziarski, Jan Ordyński, Teresa Torańska, Dorota Warakomska, Jacek Żakowski, Wojciech Mazowiecki, Cezary Łazarewicz, Joanna Solska i Jacek Rakowiecki – to skład Towarzystwa Dziennikarskiego. – Bardzo trudno się tam wchodzi. To zamknięty klub, dlatego stowarzyszenie nazywa się towarzystwem, a nasze zebrania nazywamy salonem – ogłosił redaktor „Gazety Wyborczej”. Statut jest tak napisany, by „salon” był jak najbardziej hermetyczny. Każdy, kto chce się ubiegać o członkostwo, musi zyskać poparcie co najmniej…
     

52%
pozostało do przeczytania: 48%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze