Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Parlament i ambasady pod ostrzałem

Dodano: 16/04/2012 - Numer 184 - 16.04.2012
Talibowie przeprowadzili wczoraj skoordynowane ataki na cele w Kabulu i we wschodnich prowincjach Afganistanu w ramach wiosennej ofensywy przeciw siłom rządowym i międzynarodowej koalicji. Celem były placówki dyplomatyczne, m.in. USA, Niemiec i Wielkiej Brytanii, oraz kwatera główna NATO i budynek parlamentu. Walki miały też miejsce w prowincjach Logar, Nangarhar i Paktia. Pojawiły się też doniesienia o atakach samobójczych, m.in. w Dżalalabadzie. Według świadków w centrum Kabulu było słychać co najmniej siedem głośnych eksplozji, po czym w silnie strzeżonej dzielnicy rządowej wybuchła strzelanina. Ambasadę Wielkiej Brytanii talibowie ostrzelali z granatników. Do ataków doszło także w pobliżu ambasady USA. Według agencji Reutera do walk toczonych w pobliżu budynku parlamentu włączyli
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze