Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zapłaciliśmy za reset

Dodano: 04/05/2012 - Numer 198 - 04.05.2012
Jeśli jesteśmy traktowani jak pionek, tzn. że nasze bezpieczeństwo jest mniejsze niż innych krajów NATO – mówi Witold Waszczykowski. Ministerstwo Obrony Rosji przedstawiło w Moskwie symulacje komputerowe mające obrazować rzekome zagrożenie wynikające dla Rosji z budowy tarczy antyrakietowej NATO w Europie. Jak Pan skomentuje ten multimedialny show? Wszelkie symulacje na tym etapie są fałszywe. Pierwszy amerykański projekt tarczy George’a W. Busha był skasowany w 2009 r. przez prezydenta Baracka Obamę. Rozważany obecnie drugi projekt NATO-wski opiera się na amerykańskich systemach antyrakietowych dotychczas lokowanych na okrętach. Rakiety, które mają być rozmieszczone w Polsce i Rumunii, nie zostały jeszcze zbudowane ani zaprojektowane. Nie ma więc broni, która mogłaby posłużyć do
     

34%
pozostało do przeczytania: 66%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze