Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Najwięcej winnych jest w Platformie

Dodano: 31/05/2012 - Numer 221 - 31.05.2012
Poseł Janusz Palikot jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o długi. Jego zobowiązania przewyższają wartość majątku co najmniej o 4,2 mln zł, a w wypadku siedmiu innych posłów są wyższe o ponad 200 tys. zł. Wśród nich jest czterech przedstawicieli PO i trzech Ruchu Palikota. Jak wyliczył portal Money.pl, łączne długi posłów wykazane w oświadczeniach majątkowych opiewają na blisko 97 mln zł. Ale ich majątek wart jest w sumie 540 mln zł. Jednakże długi 26 parlamentarzystów przewyższają ich zasoby finansowe oraz wartość nieruchomości i ruchomości. Kwota zobowiązań nieznajdujących pokrycia w zgromadzonych przez posłów dobrach przekracza 9 mln zł. Blisko połowa tego długu należy do jednego posła – Janusza Palikota. W swoim ostatnim oświadczeniu podpisanym 7 listopada 2011 r. wykazał on zasoby
     

35%
pozostało do przeczytania: 65%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze