Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Udawali, że Szymek żyje

Dodano: 28/06/2012 - Numer 244 - 28.06.2012
TRAGEDIA \ Rodzina Szymona z Będzina do czasu zatrzymania pobierała zasiłek na nieżyjącego syna – wynika z kontroli w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Będzinie. Zwłoki dziecka znaleziono w marcu 2010 r. w stawie na obrzeżach Cieszyna. Bezimienny wówczas chłopiec został pochowany w Cieszynie. Dwa tygodnie temu anonimowy telefon do będzińskiego MOPS-u doprowadził do przełomu w sprawie. Rodzice chłopca zostali aresztowani. Pozostałe dzieci mają trafić do rodziny zastępczej. Według będzińskiego magistratu rodzina od 2007 r. pobierała świadczenia rodzinne na każde narodzone dziecko. Oznacza to, że rodzina do chwili zatrzymania rodziców pobierała bezprawnie zasiłek na nieżyjącego Szymona i tym samym dodatek z tytułu wielodzietności. Urzędnicy zapowiadają doniesienie do prokuratury. (wm, PAP
     

96%
pozostało do przeczytania: 4%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze