Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Niemcy mają dużo łupków

Dodano: 28/06/2012 - Numer 244 - 28.06.2012
SUROWCE NATURALNE \ Niemcy mogą mieć zasoby gazu łupkowego większe niż Polska, która jest uważana za wiodącego posiadacza tego surowca w Europie – ocenia Federalny Instytut Geologii i Zasobów Naturalnych. Według tych szacunków zasoby gazu z łupków Niemiec wynoszą od 7 do 22 bln m sześc., z tego do eksploatacji już obecnie nadaje się 2 bln m sześc. To trzy razy więcej niż nasze zasoby możliwe do eksploatacji, ostrożnie oszacowane przez Państwowy Instytut Geologiczny na 768 mld m sześc. Pełne wyniki badań nad zasobnością niemieckich łupków znane będą dopiero w 2015 r. Według wstępnych analiz przeważająca część złóż znajduje się w północnej części kraju. Ponadto – co bardzo ważne wobec ataków antyłupkowego lobby – niemieccy specjaliści uważają, że przy zachowaniu odpowiednich standardów
     

48%
pozostało do przeczytania: 52%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze