Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Talibowie zaatakowali bazę NATO

Dodano: 17/09/2012 - Numer 312 - 17.09.2012
Afganistan \ Sześć amerykańskich samolotów bojowych zostało zniszczonych podczas ataku talibów, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w bazie Camp Bastion w prowincji Helmand. Zginęło dwóch żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej, a dziewięciu członków koalicji, w tym jeden cywil, zostało rannych. „Talibowie użyli pocisków rakietowych i moździerzowych. Byli dobrze uzbrojeni i weszli do bazy ubrani w amerykańskie mundury” – podały kierowane przez NATO Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF). Według agencji AFP pierwszy raz w ciągu trwającego ponad 10 lat konfliktu w Afganistanie siłom międzynarodowej koalicji zadano takie straty materialne. Talibowie poinformowali, że atak był aktem zemsty za antyislamski film zrealizowany w USA. (ryb, PAP)
     

96%
pozostało do przeczytania: 4%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze