Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Platforma upiera się przy euro

Dodano: 17/01/2013 - Numer 413 - 17.01.2013
WALUTY \ PREZYDENT PRZECIW ZŁOTEMU To wokół uzdrawiającej się strefy euro postępować będzie dalsza integracja europejska – przekonywał na noworocznym spotkaniu z korpusem dyplomatycznym Bronisław Komorowski. Jak mówił, chcemy wejść do strefy euro, kiedy tylko będzie to możliwe, bo euro jest czynnikiem wzrostu i stabilności UE. Ta opinia prezydenta boleśnie zderza się z twardymi danymi ekonomicznymi. Tadeusz Święchowicz Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski podkreślił, że przypadająca w tym roku 10. rocznica referendum, które zdecydowało o polskiej obecności w UE, to dobra okazja, by przypomnieć, jak ważne są osiągnięcia Europy na trudnej drodze do jedności, w tym „wspólna waluta, do której chcemy przystąpić, kiedy będzie to możliwe”. Kiedy prezydent wygłaszał
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze