Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Smolar w „Le Monde” krytycznie o filmie o Smoleńsku

Dodano: 17/01/2013 - Numer 413 - 17.01.2013
Media \ „Tego trzeba było się spodziewać. Katastrofa smoleńska na tyle zdominowała debatę publiczną w Polsce, że doczekała się filmu fabularnego” – pisze we francuskim dzienniku „Le Monde” Piotr Smolar. Według eksperta gazety ds. polityki wschodniej zwolennikami powstania obrazu są najbardziej konserwatywne kręgi w Polsce, które chętnie rozpowszechniają tezę o zamachu. „Reszta się zastanawia nad jednostronną wypowiedzią filmu, zaledwie dwa lata po katastrofie” – ciągnie Smolar. Jego zdaniem Antoni Krauze, reżyser filmu, który jeszcze nie powstał, nie kryje się z tym, że wierzy w zamach i spisek ws. Smoleńska. Nie wskazuje jednak na autorów spisku. „Film nie ukaże się przed kwietniem 2014 r. Tymczasem Antoni Krauze usiłuje uzbierać fundusze niezbędne do jego powstania. Wymagana suma to 2,
     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze