Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Algierczycy nie negocjowali

Dodano: 21/01/2013 - Numer 416 - 21.01.2013
POKŁOSIE TERRORYZMU \ NIE ŻYJE CO NAJMNIEJ 23 ZAKŁADNIKÓW W sobotę algierscy komandosi odbili opanowany przez oddział Al-Kaidy kompleks wydobywczy In Amenas. W wyniku operacji sił specjalnych uwolniono 685 algierskich i 107 zagranicznych zakładników przetrzymywanych od środy przez islamskich terrorystów. W niedzielę potwierdzono też, że śmierć poniosło 23 zakładników, ale liczba ta może wzrosnąć, bo wielu pracowników kompleksu wciąż uznaje się za zaginionych. Wespazjan Wielohorski Leżący w pobliżu granicy z Libią zakład wydobywczy należy do trzech koncernów: brytyjskiego BP, norweskiego Statoil i algierskiej spółki państwowej. W środę grupa terrorystów uzbrojona w karabiny automatyczne, moździerze, granatniki przeciwpancerne zaatakowała dwa autokary przewożące pracowników zakładów In
     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze