Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ministerstwo energetyki dzieli koalicję

Dodano: 16/05/2013 - Numer 511 - 16.05.2013
POLITYKA \ Plan powołania ministerstwa zajmującego się sprawami energetycznymi podzielił koalicję. Pomysł, według doniesień „Polityki”, popiera Donald Tusk i skupiona wokół niego Rada Gospodarcza. Przeciwko jest wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. – Radzę Platformie nie forsować tego pomysłu – mówi nam Eugeniusz Kłopotek, poseł PSL u. Jacek Liziniewicz Pomysł utworzenia nowego ministerstwa pojawił się po skandalu, który wybuchł w związku z podpisaniem w Petersburgu przez szefa koncernu Gazprom Aleksieja Millera i prezesa spółki EuRoPol Gaz Mirosława Dobruta „Memorandum o wzajemnym zrozumieniu”. Dotyczyło ono nowego gazociągu z Białorusi przez Polskę na Słowację. Informacja wywołała w rządzie chaos, w rezultacie stanowisko utracił minister skarbu Mikołaj Budzanowski. – 
     

34%
pozostało do przeczytania: 66%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze