Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kolejne odkrycia na „Łączce”

Dodano: 16/05/2013 - Numer 511 - 16.05.2013
HISTORIA \ W poniedziałek rozpoczął się drugi etap prac ekshumacyjnych na warszawskich Powązkach Wojskowych. W ciągu trzech dni badacze IPN u odnaleźli szczątki 10 ofiar terroru komunistycznego zamordowanych w więzieniu mokotowskim w latach 1946–1955. Powróciliśmy na „Łączkę”, aby odnaleźć szczątki jeszcze ok. 200 więźniów z okresu stalinowskiego, którzy według naszych badań zostali pochowani na „Łączce”. W sumie od poniedziałku odnaleźliśmy 10 więźniów i odkryliśmy również pierwszy w tym roku grób zbiorowy – mówi „Codziennej” dr Krzysztof Szwagrzyk, historyk IPN u kierujący ekipą ekshumacyjną na warszawskich Powązkach Wojskowych. Odkryte ofiary zostały zamordowane metodą katyńską, czyli strzałem z bliskiej odległości w potylicę. – Pracujemy w kilku miejscach jednocześnie, a liczba
     

48%
pozostało do przeczytania: 52%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze