Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Uczczono pamięć

Dodano: 23/05/2013 - Numer 517 - 23.05.2013
Grzegorza Przemyka HOŁD \ Sejm przyjął przez aklamację uchwałę oddającą cześć pamięci Grzegorza Przemyka w 30. rocznicę jego śmierci. Uchwała z inicjatywy PiS u potępia inicjatorów i sprawców mordu na Przemyku. Uchwała jest również apelem do wymiaru sprawiedliwości, by ponowił próbę osądzenia winnych. W jej treści przypomniano, że 30 lat temu maturzysta Grzegorz Przemyk, młody poeta, syn opozycjonistki, został zatrzymany, a następnie śmiertelnie skatowany przez milicjantów i zomowców. W efekcie 14 maja 1983 r. Przemyk zmarł w szpitalu. „Na polecenie najwyższych władz partyjnych i państwowych PRL u fabrykowano dowody, mające obciążyć winą za śmierć Grzegorza Przemyka sanitariuszy pogotowia ratunkowego, ukrywając te, które wskazywały na popełnienie zbrodni przez milicjantów” – czytamy w 
     

53%
pozostało do przeczytania: 47%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze