Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Odznaczenie państwowe to nie ochłap

Dodano: 03/06/2013 - Numer 525 - 03.06.2013
Nadanie odznaczenia powinno mieć uzasadnienie w oficjalnym piśmie – za co zostaje nadane, za jakie zasługi. Takie „przyszpilenie” czy też „zawieszenie”, czy podanie pudełeczka do ręki to jest rzucenie ochłapu na odczepnego. A tak wysokie odznaczenia są podziękowaniem Polski dla wzorowego Polaka. Wszyscy powinni wiedzieć, jaka postawa jest wzorem, jakie działania są godne podziękowań od Ojczyzny. Dlatego postawa p. Wiesława Rachwała zasługuje na najwyższy szacunek. Nie pozwolił on, aby w ten sposób traktowano lekceważąco zarówno jego samego, jak i odznaczenie nadawane ludziom zasłużonym dla Polski. Można się domyślić, dlaczego przyjęto właśnie taką formę nadania. Nie podając żadnego uzasadnienia, można rozdawać odznaczenia wedle swojego widzimisię. Można obdarzać kolesiów oraz osoby
     

88%
pozostało do przeczytania: 12%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze