Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wolność na 35 proc.

Dodano: 03/06/2013 - Numer 525 - 03.06.2013
Joanna Lichocka Prezydent Bronisław Komorowski usiłuje nas przekonać, że 4 czerwca to dzień wolności, symbolizujący powstanie nowej Polski. Jutro zapewne będzie pohukiwał na sceptyków, którzy nie chcą świętować, chwalił optymizm i energię „zwykłych” Polaków, powtarzał frazy o tym, że „kierunek był słuszny”. Jednak karnawału radości na ulicach miast spodziewać się nie należy. To oczywiste – Polacy wbrew zaklęciom polityków rozumieją, co się wtedy wydarzyło. Wybory 4 czerwca gwarantowały niepodległej Polsce 35 proc. miejsc w parlamencie. 35 proc. wolności. Reszta była zawarowana dla komunistycznych, deklarujących lojalność wobec Moskwy stronnictw. Nie wiem, czy po 24 latach te 35 proc. wolności nadal mamy. Raczej nie więcej. Polacy mogą prywatnie żyć po swojemu, mogą na przykład prowadzić
     

63%
pozostało do przeczytania: 37%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze