Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Sondaże potwierdzone. PiS najmocniejszą partią

Dodano: 25/06/2013 - Numer 544 - 25.06.2013
POLITYKA \ WYBORCZY SUKCES W ELBLĄGU Jerzy Wilk zwyciężył w pierwszej turze przedterminowych wyborów w Elblągu, uzyskując 31,79 proc. głosów. W drugiej turze kandydat PiS-u zmierzy się z Elżbietą Gelert, kandydatką PO, która uzyskała 21,25 proc. głosów. – Należy przekonać ludzi, że można zmienić oblicze Elbląga – mówi nam Jerzy Wilk. Jacek Liziniewicz Elbląg to trudny teren dla Prawa i Sprawiedliwości. Jest to miasto na Ziemiach Odzyskanych, które najpierw cechowało się dużym poparciem dla SLD, a potem po osłabieniu tej partii zwyciężała Platforma – mówi „Codziennej” dr Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. – Jeżeli w takim miejscu PiS zyskuje ponad 31 proc., to znaczy, że sondaże ogólnokrajowe mówią prawdę i partia ta może wygrać wybory. Mówiąc inaczej, jest dzisiaj
     

22%
pozostało do przeczytania: 78%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze