Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

PO w butach SLD

Dodano: 16/08/2013 - Numer 588 - 16.08.2013
ROZPAD PLATFORMY \ BULDOGI WYSZŁY SPOD DYWANU Historia zatoczyła koło. Tak jak dekadę temu, tak obecnie oligarchia III RP powoli zdaje sobie sprawę, że rządząca partia nie jest w stanie reprezentować jej interesów. Szczególnie dziś, gdy obóz władzy rozrywany jest kolejnymi konfliktami. „Układ” rozpoczyna więc poszukiwanie nowej politycznej przybudówki.Był rok 2003. Akurat dwa lata po wyborach parlamentarnych i jeszcze dwa lata do następnych – zupełnie jak teraz. Spotkałem się ze znajomym, reprezentującym w Polsce francuską instytucję finansową, współpracującą z dużymi firmami państwowymi. Znajomy był zdumiony tym, jak bardzo podziały wewnątrz SLD przekładają się na konflikty w obrębie spółek skarbu państwa oraz jak bardzo owe antagonizmy bazują na emocjach. Zaskoczyła go szybkość, z jaką
     

13%
pozostało do przeczytania: 87%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze