Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Korupcja w szpitalu prawo Zamówień

Dodano: 28/08/2013 - Numer 598 - 28.08.2013
publicznych \ Były dyrektor szpitala czerniakowskiego przy ul. Stępińskiej w Warszawie oraz prezes firmy, która wygrała w tym szpitalu dwa przetargi, zostali oskarżeni o korupcję. Stołeczna prokuratura okręgowa skierowała już do sądu akt oskarżenia. Prokuraturę zawiadomiło o tej sprawie CBA. Były dyrektor szpitala Sławomir Z. został oskarżony o to, że w 2012 r. przyjął od prezesa jednej ze spółek korzyść w postaci wycieczki na Kretę dla dwóch osób. Wartość tej łapówki wyliczono na 6,1 tys. zł. W zamian szpital udzielił spółce, której Mirosław W. jest prezesem, dwóch zamówień publicznych: pierwsze dotyczyło wyposażenia oddziału intensywnej terapii i anestezjologii w urządzenia o wartości ponad 777 tys. zł, a drugi – dostawy sprzętu medycznego na ponad 542 tys. zł. Oskarżonym grozi do 8
     

90%
pozostało do przeczytania: 10%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze