Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

PiS miażdży Platformę

Dodano: 28/08/2013 - Numer 598 - 28.08.2013
SONDAŻ \ Gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, co trzeci Polak (33 proc.) zagłosowałby na PiS. Zaledwie co piąty (22 proc.) na PO – wynika z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej”. To kolejny sondaż, z którego wynika, że bezapelacyjnym zwycięzcą okazuje się partia Jarosława Kaczyńskiego, a Platforma Obywatelska traci zaufanie społeczne i po raz kolejny dołuje. Do Sejmu, poza PiS-em i PO, weszłyby jeszcze SLD z 15-proc. poparciem (wzrost o 1 pkt proc.) oraz PSL – 5 proc. (spadek o 1 pkt proc.), które znalazło się na granicy progu wyborczego. Poza parlamentem znalazłyby się Ruch Palikota z 3 proc. poparcia i Solidarna Polska, która również ma 3 proc. zwolenników. Udział w wyborach zadeklarowało 50 proc. respondentów. Sondaż przeprowadzono w dniach 23–24 sierpnia na próbie 1100
     

94%
pozostało do przeczytania: 6%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze