Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rząd oddaje Świnoujście Niemcom

Dodano: 05/09/2013 - Numer 605 - 05.09.2013
INFRASTRUKTURA \ Świnoujście leżące na wyspie Uznam może utracić niedługo jedyne połącznie z resztą kraju. Prom jest wysłużony i nadmiernie obciążony ruchem, a rząd nie robi nic w sprawie budowy tunelu pod Świną. Niemcy w 2017 r. rozpoczną budowę trzeciego mostu na wyspę. Jacek Liziniewicz W niemieckim planie rozwoju sieci dróg znalazła się obwodnica Wolgastu z wysokowodnym mostem nad cieśniną Piana. Budowa ma się rozpocząć w 2017 r. Oznacza to, że Niemcy połączą swoją część wyspy Uznam z resztą kraju trzecim mostem. Przeprawa i obwodnica mają odciążyć ruch w Wolgaście, przez który przejeżdża codziennie ok. 15 tys. samochodów. Na moście zwodzonym, znajdującym się w centrum miasta, tworzą się korki, co utrudnia życie mieszkańcom. Takie problemy to jednak nic w porównaniu z sytuacją
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze