Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

PO – prywata ponad wszystko

Dodano: 09/10/2013 - Numer 634 - 09.10.2013
WYWIAD \ ZE SŁAWOMIREM PTASZKIEWICZEM, BYŁYM RADNYM PO W KRAKOWIE, ROZMAWIA GRZEGORZ WSZOŁEK Góra w strukturach krakowskiej PO chce narzucać pomysły, co blokuje oddolne inicjatywy. Nie odnajdywałem się w partii, w której działacze zorientowani są na własne interesy, ignorując oczekiwania mieszkańców. Dlaczego odszedł Pan z PO? Na tę decyzję złożyły się trzy elementy: po pierwsze – uchwała o sprzedaży mieszkań z bonifikatą. Złożyłem w tej sprawie votum separatum. Gmina wyprzedaje mieszkania za kilkanaście procent wartości. A robi to mimo kolejki ok. 3 tys. osób, które chcą z nią zawrzeć umowę. Są w tej grupie zarówno biedni, potrzebujący lokali socjalnych, jak i tacy, którzy chętnie wynajęliby mieszkanie od stabilnego samorządowego właściciela. Widać tu jak na dłoni, że w Krakowie nie ma
     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze