Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dla niego Polska była najważniejsza

Dodano: 14/02/2014 - Numer 738 - 14.02.2014
fot. Filip Błażejowski
fot. Filip Błażejowski
Śmierć legendy opozycji PRL Zbigniewa Romaszewskiego utwierdziła mnie w przekonaniu, że są ludzie nie do zastąpienia. Takim właśnie człowiekiem był Zbigniew Romaszewski, po którym pozostanie boleśnie puste miejsce. Całe swoje życie poświęcił pracy dla wolnej Polski. Najpierw działając całe lata w opozycji, a po 1989 r., gdy Polska odzyskała niepodległość. Był wzorem urzędnika, dla którego etos służby publicznej był pustosłowiem. Sprawy publiczne były dla niego najważniejsze, a w ostatnich latach – wyjaśnienie przyczyn smoleńskiej katastrofy. Gdy został honorowym obywatelem Warszawy, wielu mieszkańców stolicy miało nadzieję, że w najbliższych wyborach samorządowych marszałek Zbigniew Romaszewski zostanie prezydentem miasta. Do tej funkcji nadawał się doskonale i jestem przekonana, że bez
     

77%
pozostało do przeczytania: 23%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze