Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Obama pod ostrzałem

Dodano: 08/03/2014 - Numer 757 - 08.03.2014
USA \ Przedstawiciele Latynosów w Stanach Zjednoczonych oskarżają prezydenta o deportację z kraju kilku milionów przybyszów z Ameryki Łacińskiej. Janet Murguía, przedstawicielka Latynosów w USA, podała we wtorek, że od początku pierwszej kadencji prezydenta Baracka Obamy w wyniku jego decyzji deportowano rekordową liczbę nielegalnych imigrantów. W tym tygodniu przekroczono liczbę 2 mln osób. – Jest pan odpowiedzialny za tak wysoką liczbę deportacji – zarzuciła Obamie Murguía. Prezydent zapewniał jednak w czwartek, że nieraz użył swojej władzy wykonawczej, by zatrzymać deportację m.in. dzieci, których rodzice dostali się nielegalnie do USA. Przyznał również, że tak długo, jak Kongres nie podejmie się reformy systemu imigracyjnego, nic więcej nie można zrobić. W ub.r. Senat zatwierdził
     

85%
pozostało do przeczytania: 15%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze