Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Katalonia wciąż walczy o suwerenność

Dodano: 06/11/2014 - Numer 959 - 06.11.2014
Hiszpania \ Nie tylko referendum w sprawie niepodległości Katalonii, ale także konsultacje, zostały uznane przez Trybunał Konstytucyjny w Madrycie za niezgodne z hiszpańską ustawą zasadniczą. Podjęta jednogłośnie decyzja oznacza zawieszenie przeprowadzenia symbolicznego głosowania w sprawie suwerenności tego regionu. Sędziowie argumentowali, że konsultacje (de facto głosowanie), które katalońskie władze chciały przeprowadzić w miejsce uznanego za nielegalne przez rząd w Madrycie referendum, dają mniej gwarancji demokratyczności niż owo referendum. Chociaż przedstawiciele Trybunału zawiesili akty dotyczące ich organizacji, jednak nie wypowiedzieli się co do ich legalności. Na podjęcie decyzji w tej kwestii mają pięć miesięcy. Jak można było się spodziewać, lokalne władze w Barcelonie nie
     

49%
pozostało do przeczytania: 51%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze