Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ofiara błędów Obamy

Dodano: 26/11/2014 - Numer 975 - 26.11.2014
PENTAGON \ Minister obrony Chuck Hagel podał się do dymisji. Jest on pierwszą ofiarą porażki Demokratów w listopadowych wyborach do Kongresu i związanej z tym utraty większości w Senacie. Odznaczony weteran wojny w Wietnamie, podczas której był dwukrotnie ranny, pierwszy minister obrony, który w przeszłości był szeregowym żołnierzem, jedynym Republikaninem w administracji Obamy wśród osób zajmujących się bezpieczeństwem narodowym. 68-letni Chuck Hagel podczas konferencji, w której prezydent Barack Obama przyjął jego rezygnację i dziękował mu za służbę, nie krył swojego wzruszenia. – Kierowanie Pentagonem było największym przywilejem mojego życia – powiedział. Amerykańskie media w poszukiwaniu przyczyn takiej decyzji piszą o tym, że minister złożył rezygnację pod presją Obamy, który chce
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze