Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rząd pęka pod naporem rolników

Dodano: 20/02/2015 - Numer 1045 - 20.02.2015
Wczoraj rolnicy zorganizowali protest w stolicy. Był przemarsz ulicami miasta i pikieta przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Rolnicy zapowiadali, że nie ustąpią i zostaną w Warszawie w tzw. zielonym miasteczku do momentu, aż rząd spełni ich postulaty. Ministerstwo Rolnictwa już pierwszego dnia zaczęło iść na ustępstwa. Czwartkowe protesty były zdecydowanie mniej liczne, niż zapowiadano. Według zapowiedzi związkowców, rolników miało być nawet 10 tys. Było najwyżej kilka tysięcy. O 10.00 rano manifestacja wyruszyła sprzed Hali Torwar. Głośny przemarsz ulicami Warszawy zakończył się przed Kancelarią Premiera. Wśród organizacji zebranych na proteście można było zauważyć m.in. NSZZ „Solidarność”, „Samoobronę” oraz OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Na scenie ustawionej przed KPRM
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze