Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Setna rocznica rzezi Ormian

Dodano: 25/04/2015 - Numer 1099 - 25.04.2015
ARMENIA \ W kompleksie memorialnym Cicernakaberd w Erywaniu odbyły się uroczystości związane z setną rocznicą ludobójstwa Ormian w imperium osmańskim. W trakcie obchodów rocznicowych mordu dokonanego w latach 1915–1919 na Ormianach w imperium osmańskim, w którego wyniku zginęło ok 1,5 mln ludzi, prezydent Armenii Serż Sarkisjan wyraził nadzieję, że ostatnie działania na rzecz uznania tej eksterminacji za ludobójstwo przyczynią się do „rozproszenia mroku stuletniego zaprzeczania”. Wcześniej w rozmowie z tureckim dziennikiem „Hurriyet” zapewnił, że Armenia jest gotowa do normalizacji stosunków z Turcją „bez żadnych warunków wstępnych”. – Społeczność międzynarodowa zdaje sobie sprawę, że nie można dopuścić, by zbrodnie przeciwko ludzkości były bezkarne i że powinniśmy wspólnie starać się,
     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze