Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Demokracja ma się dobrze

Dodano: 14/12/2015 - Numer 1294 - 14.12.2015
W sobotę ulicami Warszawy przeszli przeciwnicy PiS-u, w niedzielę zwolennicy partii rządzącej. Ani przeciwko pierwszym, ani drugim nie wyprowadzono armatek wodnych i policyjnych prowokatorów, nikt nie zatrzymywał dziennikarzy za relacjonowanie tych manifestacji, a z takimi sytuacjami mieliśmy do czynienia za rządów PO. Opozycja w demokratycznym państwie ma prawo manifestować na ulicach. Komitet Obrony Demokracji korzysta więc właśnie ze swoich demokratycznych praw, które według nich są zagrożone. W pierwszym szeregu w sobotę szli politycy partii, które rządziły, kiedy masowo stosowano represje względem manifestantów i kiedy zamykano w aresztach dziennikarzy relacjonujących protesty. To jeden z wielu paradoksów wskazujących na to, że demokracja ma się dziś świetnie.
     

96%
pozostało do przeczytania: 4%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze