Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Obrońcy systemu wyszli na ulicę

Dodano: 15/12/2015 - Numer 1295 - 15.12.2015
Nie pamiętam takiego weekendu jak ostatni. Miło było patrzeć na sobotnią manifestację obecnych partii opozycyjnych, a w szczególności PO-PSL. Niedawno rządzących, lekceważących wszystkie postulaty obywateli i parlamentarną opozycję. Oskarżających organizatorów ówczesnych manifestacji o próby podpalenia Polski, a dziś wzywających ludzi do wyjścia na ulicę. Wypowiadających wcześniej bezczelne stwierdzenia („wygrajcie wybory, to sobie będziecie przegłosowywać ustawy”). Dziś są przerażeni, bo to, co nie miało prawa się wydarzyć, stało się faktem. Większościową władzę posiada PiS, a partia ta nie zamierza dogadywać się z układami tworzącymi system. Bitwa o Trybunał Konstytucyjny jest na to najlepszym dowodem. Dlatego obrońcy III RP przeszli do kontruderzenia. Na ludzi słyszących
     

76%
pozostało do przeczytania: 24%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze