Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Narodowy Fundusz Odbudowy Stoczni

Dodano: 16/04/2016 - numer 1396 - 16.04.2016
fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Rząd podjął działania w celu odbudowy polskiego przemysłu stoczniowego. Do Sejmu trafił projekt odpowiedniej ustawy. Pierwszym zakładem, który ma wrócić do budowy statków, jest Stocznia Szczecińska. To wielka szansa dla regionu zachodniopomorskiego i kooperantów spółki. Jedno miejsce pracy w stoczni generuje sześć w zakładach powiązanych. By zainteresować inwestorów, planuje się przyznanie ulg podatkowych i utworzenie specjalnych stref ekonomicznych. W planach nie ma powołania osobnej spółki skarbu państwa, a zatem powodzenie przedsięwzięcia będzie zależało od intencji prywatnego kapitału. Tak ideologiczne podejście może dziwić. Jeśli bowiem polscy obywatele mają składać się na odbudowę stoczni w postaci ulg i przywilejów, to powinni mieć również udział w przyszłych zyskach. Stanie się
     

70%
pozostało do przeczytania: 30%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze