Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Grupa Wyszehradzka wspomoże kraje bałtyckie

Dodano: 25/04/2016 - numer 1403 - 25.04.2016
ŁOTWA \ Szefowie dyplomacji krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4) uzgodnili w piątek, że w 2017 r. w rejonie Morza Bałtyckiego rozmieszczona zostanie dodatkowa grupa kilkuset żołnierzy. Porozumienie w sprawie zwiększenia obecności militarnej w rejonie Morza Bałtyckiego to najbardziej kluczowa decyzja zakończonego w piątek w łotewskim mieście Jurmała IV Forum Ministrów Spraw Zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej, bałtyckich i nordyckich (V4-NB8). – Ustaliliśmy, że w 2017 r. państwa grupy V4 rozmieszczą w regionie Bałtyku po kompanii wojskowej w celu wzmocnienia działań NATO na tym terytorium – zapowiedział szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó w rozmowie z węgierską agencją prasową MTI. Dodał, że kompanie wojsk (ok. 150 żołnierzy) z krajów Grupy Wyszehradzkiej będą rotacyjnie
     

49%
pozostało do przeczytania: 51%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze