Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Długo oczekiwana decyzja

Dodano: 17/05/2016 - numer 1421 - 17.05.2016
Prezydent Lech Kaczyński w 2007 r. po spotkaniu z prezydentem George’em W. Bushem powiedział, że budowa tarczy antyrakietowej w Polsce jest już przesądzona. Minęło prawie dziesięć lat, zanim faktycznie rozpoczęto jej budowę w Redzikowie. Słynny „reset” Baracka Obamy wobec Rosji skrzętnie wykorzystał rząd Donalda Tuska i nie nalegał na zrealizowanie polsko-amerykańskiej umowy z 2008 r. w sprawie instalacji w Polsce tarczy antyrakietowej. Oprócz sprawy najważniejszej, jaką jest bezpieczeństwo Polski, nie bez znaczenia jest fakt, że duża część pieniędzy zasili konta polskich firm. Wprawdzie przetarg na budowę bazy o wartości ponad 182 mln dol. wygrała amerykańska firma AMEC Programs Inc., nie ma jednak wątpliwości, że ogromna część z kwoty 350 mln dol. przeznaczonych na całą budowę zostanie u polskich podwykonawców. Podczas budowy podobnej instalacji w Rumunii głównemu wykonawcy pomagało w pracach 200 podwykonawców. Może dlatego bez echa przeszły nawoływania członków KOD u protestujących przeciwko budowie bazy. Każdy, kto ma czelność protestować, automatycznie staje po stronie zdrajców narodowych!
     

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze