Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zacznij od Bacha

Dodano: 21/07/2016 - numer 1476 - 21.07.2016
Muzyka organowa od stuleci rozbrzmiewa w świątyniach. Źródła podają, że już w XIV w. grano na organach w Krakowie, Płocku czy Kętach. W 1957 r. zorganizowano w Gdańsku-Oliwie pierwszy w Europie Międzynarodowy Festiwal Organowy. Z czasem zaczęto organizować kolejne. Dziś mapa Polski usiana jest festiwalami i koncertami na tym królewskim instrumencie, jakim niewątpliwie są organy. W ydarzenia te cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród melomanów, którzy przybywają posłuchać twórczości kompozytorów z różnych epok. Koncerty przybliżają również historię świątyń, bogactwo ich architektury, rzeźby i malarstwa. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy przegląd wybranych imprez w sezonie letnim. 59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej (Gdańsk-Oliwa; wtorki, piątki, do 23
     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze