Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Sukces polskich wynalazców

Dodano: 22/11/2016 - numer 1579 - 22.11.2016
Polscy naukowcy zdobyli 27 medali, w tym 24 złote i trzy srebrne, na zakończonych w weekend światowych targach wynalazków Brussels Innova 2016 – poinformowali organizatorzy. Nagrody i wyróżnienia przyznało jury złożone z kilkudziesięciu międzynarodowych ekspertów. Polacy zaprezentowali wynalazki z różnych dziedzin, m.in. informatyki, elektroniki, chemii, biologii i medycyny. Złoty medal z wyróżnieniem dostał Marek Godlewski z Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk za innowacyjne znaczniki fluorescencyjne, które pozwalają na precyzyjną lokalizację zmian nowotworowych w płucach. – Metoda polega na wprowadzeniu do organizmu bardzo małych markerów. One zostaną wyłącznie tam, gdzie są zmiany nowotworowe. Dobieramy je tak, by wydajnie świeciły
     

25%
pozostało do przeczytania: 75%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze