Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Cztery razy Merkel

Dodano: 22/11/2016 - numer 1579 - 22.11.2016
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Angela Merkel po raz czwarty będzie się ubiegała o fotel kanclerza. Chce zachować też stanowisko szefowej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU). – Niemieckie społeczeństwo i jego elity chcą, by było tak jak do tej pory – komentuje dla „Codziennej” europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski. Swoją decyzję 62-letnia szefowa niemieckiego rządu ogłosiła w niedzielę wieczorem na konferencji prasowej po zamkniętym dla mediów posiedzeniu kierownictwa CDU. Merkel przyznała, że wahała się z podjęciem decyzji, ale przeważyła świadomość, że niemieccy obywatele oczekują od niej pozostania na stanowisku kanclerz w tych „trudnych dla kraju czasach”. – Chcę służyć Niemcom – powtórzyła swoje credo z kampanii wyborczej w 2005 r. i dodała, że wybory do Bundestagu
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze