Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nadwyżka w eksporcie

Dodano: 14/12/2016 - numer 1598 - 14.12.2016
FINANSE \ W okresie styczeń–październik br. Polska miała 19 mld 131,5 mln zł nadwyżki w handlu zagranicznym, czyli ponad dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W okresie styczeń–październik 2016 r. eksport w cenach bieżących wyniósł 655 mld 286,4 mln zł, a import 636 mld 154,9 mln zł. Dodatnie saldo ukształtowało się na poziomie 19 mld 131,5 mln zł, przed rokiem zaś wyniosło 8 mld 961,8 mln zł. W porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. eksport wzrósł o 5,1 proc., a import był wyższy o 3,5 proc. – wynika z komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego. Największe rynki eksportowe Polski to Niemcy, Czechy, Wielka Brytania, Francja i Włochy. Najwięcej importujemy z Niemiec, Chin, Rosji, Włoch i Francji. Po 10 miesiącach br. wśród głównych partnerów
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze