Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wyścig po miliardy z hazardu

Dodano: 13/03/2017 - numer 1672 - 13.03.2017
Za kulisami politycznych sporów trwa brutalna walka o podział wielomiliardowego tortu hazardowego w Polsce. Wszystko przez nowe przepisy, które jednym mogą przynieść ogromne zyski, a innym straty. Stąd wzmożona aktywność lobbystów działających głównie w interesie producentów systemów oraz automatów (tzw. jednorękich bandytów). Na obu można bowiem zarobić krocie. Narzędziem w walce są media, w których ostatnio można napotkać sporo informacji na ten temat. W telewizji i prasie pojawiają się pomysły, jak najlepiej wykorzystać nowe przepisy dla skarbu państwa. Problem jednak w tym, że część rad ekspertów to pułapka, a faktycznym beneficjentem tworzonych przepisów może być któryś z zagranicznych graczy. Istotne jest więc, by znajdujący się
     

84%
pozostało do przeczytania: 16%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze