Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

„Wyborcza” zaprasza, a Jaśkowiak płaci za to Agorze

Dodano: 03/04/2017 - numer 1690 - 03.04.2017
Na poniedziałkowe popołudnie zaplanowano akcję „Konstytucja ma głos”, która polega na publicznym czytaniu ustawy zasadniczej. W Poznaniu wspólnie organizują ją „Gazeta Wyborcza” i miejscy urzędnicy. To nie jest impreza non profit. Na jaw wyszła pewna umowa – prezydent Jacek Jaśkowiak zobowiązał się zapłacić „Agorze” niemal 37 tys. zł za… promocję happeningu. „36 900 zł, tyle Poznań płaci Agorze za akcję »Konstytucja ma głos«. Sorry, ale chyba ktoś przesadził!” – napisał na Twitterze radny Tomasz Lipiński z PO, który ujawnił zaskakującą umowę zawartą pomiędzy prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem a wydawcą „GW”. Sytuacja jest tak kuriozalna, że zirytowała nawet działacza Platformy. 20 lat temu – 2 kwietnia 1997 r. – Zgromadzenie Narodowe przegłosowało konstytucję. Obecnie opozycja
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze