Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Komu wolno wozić turystów

Dodano: 12/04/2017 - numer 1698 - 12.04.2017
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przetargu na zakup przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje autobusów turystycznych. Pojazdy miały wozić turystów, zabierając rynek usług prywatnym przewoźnikom. Dotąd po historycznym śródmieściu wozili oni odwiedzających Gdańsk meleksami. Gdańsk planował zakup trzech autobusów z otwartym pokładem pasażerskim, by wozić turystów po historycznym śródmieściu. Jednocześnie operatorzy kilkunastoosobowych elektrycznych pojazdów, którzy dotąd wozili turystów w sezonie po Głównym Mieście, dowiedzieli się, że w nadchodzące wakacje na ten teren nie wjadą. Gdy miasto ogłosiło przetarg na autobusy, jeden z właścicieli meleksów zgłosił sprawę do prokuratury. Ta wszczęła postępowanie sprawdzające. Ma ono efekt niekorzystny dla miasta. – Prokuratura wszczęła 7 
     

42%
pozostało do przeczytania: 58%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze