Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Łódź z 2,7 mld zł długu

Dodano: 28/06/2017 - numer 1760 - 28.06.2017
Pod względem najwyższego zadłużenia Łódź jest trzecim w Polsce miastem. Stosunek jej długu do dochodów wynosi 78,3 proc. Większe zadłużenie mają tylko Toruń (95 proc.) i Wałbrzych (89 proc.). Zaciągnięte przez Łódź zobowiązania wynoszą 2,7 mld zł. W przeliczeniu na jednego mieszkańca to ok. 4 tys. zł. Mimo to władze miasta mają zgodę od Rady Miejskiej na zaciąganie kolejnych kredytów. Łódź na rynku krajowym może pożyczyć 233,1 mln zł przy założeniu, że spłata nastąpi do 2027 r. Niestety, kredyt ten będzie wykorzystany nie na inwestycje, ale na spłatę wcześniejszych zobowiązań. Miasto zwiększyło także do 100 mln zł linię kredytową w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Te pieniądze chce wydać na inwestycje drogowe. Kredyt będzie trzeba spłacać aż do 2040 r. Zaniepokojona
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze