Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Norwegowie wybierają parlament

Dodano: 11/09/2017 - numer 1823 - 11.09.2017
OSLO \ Wszystko wskazuje na to, że po dzisiejszych wyborach do jednoizbowego parlamentu Norwegii (Storting) władzę w kraju utrzyma rządząca od 2013 r. prawicowa koalicja pod przewodnictwem premier Erny Solberg. Według ostatnich przedwyborczych sondaży tzw. Błękitny Blok, do którego należą Partia Konserwatywna oraz Partia Postępu, może liczyć na uzyskanie ok. 85 miejsc w 169-osobowym parlamencie. Główny rywal prawicy – tzw. Czerwony Blok, zrzeszający Partię Pracy, Norweską Partię Centrum oraz lewicową Sosialistisk Venstreparti (SV) będzie miał w Storgingu ok. 74 swoich przedstawicieli. – Widzimy, że prawicowy trend obecny w wielu europejskich państwach utrzymuje się również w Norwegii – mówi korespondent „Codziennej” w Oslo Henryk Malinowski. Tak stabilne poparcie udzielane od wielu lat
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze