Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Państwowy fundusz mieszkaniowy

Dodano: 03/11/2017 - numer 1868 - 03.11.2017
Afera wokół reprywatyzacji pokazała, jak ogromny błąd popełniono, zwracając byłym właścicielom nieruchomości, a szczególnie zaś wtedy, kiedy te wpadły w ręce zwykłych oszustów. Nieruchomości zajmowane przez lokatorów nigdy nie powinny być oddawane w gospodarowanie nowym właścicielom. Skoro państwo umieściło w nich lokatorów, to dla nich partnerem powinno być polskie państwo, a nie prywatni właściciele. I to skarb państwa powinien negocjować i rozliczać się z nowymi właścicielami. Wtedy nie dochodziłoby do patologii, wyrzucania mieszkańców, niebotycznego zawyżania czynszów itd. Dlatego z reprywatyzowanych nieruchomości powinien powstać państwowy fundusz mieszkaniowy, którego zasób mógłby też być uzupełniony o nowe mieszkania, który mógłby nimi gospodarować i zasilać finansowo fundusz
     

67%
pozostało do przeczytania: 33%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze